Sindikat PPDIV

A+ A A-

Sve je spremno, 8. kongres Sindikata PPDIV-a može početi!

ppdiv Sindikat PPDIV spreman je za svojeg novog predsjednika ili  predsjednicu, kao i za članove tijela koji će kreirati PPDIV-ove politike u slijedećem četverogodišnjem razdoblju.

8. kongres Sindikata PPDIV održat će se od 1.-3. prosinca ove godine u hotelu Grand Adriatic u Opatiji, a prisustvovat će mu 103 zastupnika iz cijele Hrvatske, te oko pedesetak gostiju među kojima će biti predstavnici sestrinskih sindikata iz regije, čelnici međunarodnih sindikalnih asocijacija, te predstavnici poslodavaca i vlasti.

Kongres Sindikata PPDIV održava se svake četiri godine i označava završetak jednog i početak novog mandatnog razdoblja sindikata za koje se bira novo rukovodstvo i kreiraju sindikalne politike.

Aktualni predsjednik Šimo Orešković članove sindikalnih tijela još je prije ljeta informirao da se neće natjecati za novi mandat, tako da su podružnice kroz izborni proces, preko zborova regija imale mnogo veću odgovornost predlaganja kandidata, kako za ovu izuzetno zahtjevnu, čelnu poziciju predsjednika, tako i za članove tijela - Glavni odbor, Statutarnu komisiju i Financijski odbor.

Predkongresne  aktivnosti trajale su od rujna, pa sve do 18. studenog kada je održana sjednica Statutarna komisija, potvrdila valjanost odtadašnjeg izbornog procesa, potvrdila listu delegata za 8. kongres i utvrdila liste kandidata koje donsimo u nastavku:

Za predsjednika Sindikata PPDIV utvrđena su 3 kandidata, a Kongres bira 1;

1. Hodak Silvana, Belje d.d. -  kandidaturu je poduprla II. regija Sindikata PPDIV, 

2. Paradiš Denis, Sindikat PPDIV -  kandidaturu je poduprla I. i IV. regija Sindikata PPDIV i

3. Vrbek Davor, Sindikat PPDIV - kandidaturu je poduprla III. regija Sindikata PPDIV.


Za Statutarnu komisiju Sindikata PPDIV utvrđeno je 6 kandidata, a Kongres bira 5;

  1. Blažević Klara - Senka, Karolina d.o.o.
  2. Dedi Krešimir, Carlsberg Croatia d.o.o.
  3. Juras Marija, Plošnjak Trogir
  4. Marić Meri, Kraš d.d.
  5. Škrinjarić Igor, PIK Vrbovec mesna industrija d.d.
  6. Tetec Darko, Podravka d.d.

Za Financijski odbor Sinidkata PPDIV utvrđeno je 6 kandidata, a Kongres bira 5;

  1. Bratković Đurđica, Podravka d.d.
  2. Dobrijević Jadranka, Zvijezda d.d.
  3. Potočki Jelena, Agrolaguna d.d. Poreč
  4. Sačer Mladen, Belupo d.d.
  5. Strujić Brigita, Kandit Osijek
  6. Žužul Ankica, Dukat

Za članove Glavnog odbora  po izbornim jedinicama kandidirani su: 

I. Izborna jedinica (Grad Zagreb) - od 5 predloženih kandidata Kongres bira 4;

  1. Babić Vesna - Zvijezda d.d.
  2. Marelić Sanda - Coca - Cola Hrvatska
  3. Mišković Branko - Zagrebparking
  4. Petriš Višnja - Kraš d.d.
  5. Zečević Ivica - Hrvatske vode Zagreb

II. Izborna jedinica (Zagrebačka i Krapinsko zagorska županija) - od 2 predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Klasić Mišel - PIK Vrbovec mesna industrija d.d.
  2. Starc Željko - Fragaria

III. Izborna jedinica (Karlovačka i Sisačko - moslavačka županija) od 2 predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Desović Dubravko - KIM d.d
  2. Knapić Branka - Karlovačka pivovara d.d.

IV. Izborna jedinica (Virovitičko - podravksa i Brodsko - posavska županija) od 2 predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Crljenković Antun - Vodoprivreda d.d. Nova Gradiška
  2. Gardlo Mirko - PP Orahovica

V. Izborna jedinica (Vukovarsko -srijemska i Požeško - slavonska županija) od 2 predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Matijević Zvonko - Sladorana
  2. Puljić Snježana - Novi Domil d.o.o.

VI. Izborna jedinica (Osječko - baranjska županija) od 3 predložena kandidata Kongres bira 2;

  1. Hosinović Filip - Karolina d.o.o.
  2. Mirković Marica - Belje d.d. Darda
  3. Žeravica Helena - Tvornica ulja Čepin

VII. Izborna jedinica (Varaždinska županija) od 3 predložena kandidata Kongres bira 2;

  1. Buhin Josip - Vindija
  2. Đuras Božo - Koka Varaždin
  3. Požgaj Ivica - Podravka Tvornica Kalnik

VIII. Izborna jedinica (Međimurska županija) od 2 predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Murk Nikola - Poljoprivredna zadruga Čakovec
  2. Tomašić Željko - Tvornica stočne hrane

IX. Izborna jedinica (Koprivničko - križevačka županija) od 3 predložena kandidata Kongres bira 2;

  1. Dragec Željko - Belupo d.d.
  2. Mikulić Željko - Podravka d.d.
  3. Popec Davor - Bistra d.o.o.

X. Izborna jedinica (Bjelovarsko - bilogorska županija) od 2 predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Novotni Darko - Zdenka
  2. Stojan Vedrana - Sirela

XI. Izborna jedinica (Primorsko - goranska i Istarska županija) od dva predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Jurcan Nenad - TDR d.o.o.
  2. Živković Alenka - Hrvatske vode Rijeka

XII. Izborna jedinica (Zadarska, Šibensko - kninska, Splitsko - dalmatinska i Dubrovačko - neretvanska županija) od dva predložena kandidata Kongres bira 1;

  1. Bobić Ivica - Solana Pag d.d.
  2. Goreta Joso - Hrvatske vode Zagreb VGO Split

Svim predloženim kandidatkinjama i kandidatima, kao i svim delegatima na Kongresu želimo uspjeh i puno pozitivne vibre, kako bi Sindikat PPDIV u novi četverogodišnji mandat ušao snažan i jedinstven - spreman za sve postojeće i nove izazove kojih, u borbi za očuvanje i unaprjeđenje prava radnika - članova sindikata,  uvijek ima sve više i više.

 

Prijava ili Registracija

Prijava